Maledivy rybolovRybolov byl pro obyvatele Malediv vždy hlavním zdrojem potravy. Je tomu tak i dnes, kdy kromě rybolovu a turistického průmyslu, na Maledivách prakticky žádný jiný průmysl nenajdete.
Chytání ryb je na Maledivách a až do vzdálenosti 320 kilometrůod hranice atolů možné pouze na klasické pruty a udice. Nejlepším obdobím pro sportovní rybaření na Maledivách je leden až duben, kdy je moře klidné a počasí stálé a suché.Rybolov Maledivy - druhy chytaných ryb

Při rybolovu na Maledivách se vám na háčku kromě tuňáků může objevit kranas obrovský, duhový a modroploutvý, marlín, barakuda, rejnok, žralok, plachetník, mečoun, pelamida úzkoústá, zlak nachový, čtverzubec, pruhatec, chrochtal a celá řada dalších druhů..
čtěte více

Při rybolovu na Maledivách se vám na háčku kromě tuňáků může objevit kranas obrovský, duhový a modroploutvý, marlín, barakuda, rejnok, žralok, plachetník, mečoun, pelamida úzkoústá, zlak nachový, čtverzubec, pruhatec, chrochtal a celá řada dalších druhů ryb.Rybářské výpravy na Maledivách

Rybářské výpravy pořádají prakticky všechna letoviska. K rybolovu velkých ryb jsou používány velké čluny vybavené nejmodernějšími radary a na jedné lodi může rybařit jen 4-6 osob. Na rybářskou výpravu se můžete vydat za soumraku nebo před rozbřeskem.
čtěte více

Rybářské výpravy pořádají prakticky všechna letoviska. K rybolovu velkých ryb jsou používány velké čluny vybavené nejmodernějšími radary a na jedné lodi může rybařit jen 4-6 osob. Na rybářskou výpravu se můžete vydat za soumraku nebo před rozbřeskem. Oblíbený je i noční rybolov.

Rada experta

garant destinací
Michaela Hanušová
mám dotaz